NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana dünyada ilk kez Türkiye’de!

Çarşamba, July 19, 2017

NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana ile bir fincan kahvede devrim

Nestlé Professional’ın, dünya lansmanı ilk kez Türkiye’de yapılan yeni kahvesi NESCAFĖ Milano Ispirazione Italiana ile, dünyanın özenle seçilmiş en iyi kahve çekirdeklerinden elde edilen çözünebilir kahve ve geleneksel yöntemlere göre on kat daha ince çekilmiş mikro kahve çekirdekleri ilk kez bir arada!  

NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana dünyada ilk kez Türkiye’de!

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin, ev dışı tüketim alanında uzman iş birimi Nestlé Professional, NESCAFÉ’nin kahve konusundaki 75 yılı aşkın tecrübesini, yenilikçi çözümleriyle birleştirerek, yeni kahvesi NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana’yı sektöre ve işletmecilere tanıttı. Müşterileri için yaratıcı, kârlı ürün ve servisleriyle yıllardır toplam çözüm ortağı olarak hizmet sunan Nestlé Professional, NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana ile başlayıp tüm kahve portföyünde keşfedilmesi heyecan verecek, devrim niteliğinde bir döneme adım attığını da davetlilerle paylaştı.

Italyan kahveseverlerden tam not alarak, yepyeni bir kahve işleme yöntemi ile hayat bulan Ispirazione Italiana, NESCAFÉ Milano ustalığı ile kahve uzmanlığını bir adım ileri taşıyor.

Ispirazione Italiana, özenle seçilmiş, en iyi % 100 Arabika kahve çekirdekleri üzerinde bir barista hassasiyetiyle çalışılarak tüketicilerin ve işletmelerin beğenisine sunulan özel bir harman. Bu olağanüstü zengin harmanı yaratan, her bir kahve çekirdegini NESCAFĖ Milano ustalığı ile işleyen mükemmeliyetçi bir süreç. Harmanın sırrı; mikro çekilmiş kahve taneleri. Bunlar, daha yoğun ve zengin aroma elde etmek için bu zengin harmanda yerini alan mikro çekirdek tanecikleri.

Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot Tasarım Ödülü’ne sahip NESCAFĖ Milano yeni jenerasyon makinanın ustalığı ile, dünyanın özenle seçilmiş en iyi kahve çekirdeklerinden elde edilen çözünebilir kahve ile geleneksel yöntemlere göre on kat daha ince çekilmiş mikro kahve çekirdekleri ilk kez bir arada. İşletmelerin kahve menüsüne değer katan NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana ile hazırlanan espresso, americano, lungo ve espresso bazlı özel içeceklerden alacakları ilk yudum ile tüketiciler mükemmel bir fincan kahve deneyimini yaşıyor. Çünkü mikro çekilmiş çekirdekler sayesinde, her fincanda devrim niteliğindeki bu teknoloji ile sunulan zengin tat, zor begenen kahve severlerin bile beğenisini kazanıyor.

Hassas işleme ve daha fazla özen

NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana’nın nefis tadı, kahve çekirdeklerinin zengin, yoğun kahveye dönüştürüldüğü yepyeni hassas işleme yönteminden geliyor.

Bu eşsiz işleme yöntemi sayesinde, kahve çekirdeklerinin gerçek lezzeti kahvenin tüm tat, aroma ve yoğunluğunu ortaya çıkarmak için en üst düzeye çıkartılıyor ve kaliteli kavrulmuş kahve çekirdeklerinin tazeliği çözünebilir kahvede yakalanıyor.

Özenle seçilen %100 Arabika kahve çekirdekleri, tarladan fincana kadar mükemmelliği garanti ederken, çekirdeklerden mümkün olan en iyi verimi almak için özellikle yavaş yapılan ve kahve çekirdekleri koyulaşana kadar devam eden kavurma işlemi, kahvenin hassas lezzetine zarar vermeksizin ağızda dolu dolu bir tat ve aroma yaratıyor.

Ispirazione Italiana ile, genelde barista tarafından gerçekleştirilen işler, NESCAFÉ tarafından daha harmanın özenle hazırlanması sırasında halledilerek her türlü hata potansiyeli de ortadan kaldırılıyor.

İtalyan tüketiciler tarafından test edildi, onaylandı

Ispirazione Italiana, yani “İtalyan ilhamı”, adından da anlaşıldığı gibi, kahve ve özellikle de espresso kültüründe çok önemli bir yere sahip olan İtalya’da geliştirildi. Süreç İtalya’da ve Isviçre’de yürütüldü. Italyan kahveseverlerle yapılan tadım testlerinde dünyanın önde gelen diğer çekirdek kahve markaları ile test edildi, etkileyici sonuçlar elde edildi. Kör tadım testlerinde NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana’yı tadanların %87’si bu harmanı tercih etti.

Hem espressonun memleketi İtalya’da hem de lungo ve americanonun en sevilen sade kahve çeşitleri olduğu Almanya’da tüketici testlerine devam edildi. Elde edilen genel toplam skorlar (tüketiciler + müşteriler), bu sihirli harmanı İtalya’da %88, Almanya’da ise %93 tercih oranlarıyla zirveye oturttu. Özellikle “dengeli, zengin ve lezzetli” tadını ve “yüksek kaliteli harmanı” beğendiklerini belirten katılımcılar, bir fincan NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana’yı “tüm duyuları harekete geçiren en güzel an” olarak tanımladılar.

Kahve menüsüne değer katıyor

NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana ile başlayıp tüm kahve portföyünde keşfedilmesi heyecan verecek, devrim niteliğinde bir döneme adım atan Nestlé Professional, lansmanını yaptığı yeni kahvesiyle tüketicilere ve müşterilere her zaman daha fazlasını mümkün kılma taahhüdünü pekiştiriyor.

Ispirazione Italiana ile NESCAFÉ Milano 2.0 (2. jenerasyon) makine çözümünün kolaylığıyla üstün kaliteli kahve biraraya geliyor.

NESCAFÉ Milano Ispirazione Italiana, ev dışı tüketim sektörüne hizmet veren tüm işletmelerin kahvesever müşterilerine her fincanda mükemmel bir kahve deneyimi sunmak için ihtiyaci olan en iyi harman. Bu amaçla titizlikle hazırlanan kahve menülerine daha fazla değer katması ve müşteri portföyünün gelişmesine katkıda bulması da kaçınılmaz bir gerçek oluyor.