Tatlılara aşk dolu çikolata dokunuşu

Çarşamba, July 19, 2017

Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür Serisi'nin ilk ürünleri Sevgililer Günü’nde tanıtıldı.

Tatlılara aşk dolu çikolata dokunuşu

Nestlé Professional, Sevgililer Günü’nde, aşk tadında yeni bir seriye imza attı ve geliştirdiği Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür Serisi’nin ilk ürünlerini tanıttı.

Nestlé Docello Kuvertür serisindeki pul çikolatalar, tekli bitter ve sütlü kuvertür bloklar çikolatalı tatlı tariflerinin baş tacı olacak. Nestlé Docello Waffle Çikolatalı Sos Ailesi’ndeki bitter ve sütlü sürülebilir çikolatalar ise mutfak profesyonellerinin vazgeçilmezleri arasında yerini alacak.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin ev dışı tüketim alanında uzman iş birimi Nestlé Professional, Sevgililer Günü’nde tüm yaratıcı mutfak profesyonellerinin çikolatalı tatlılardaki imzası ve ilham kaynağı olacak yepyeni ürünlerinin ilk serisini tanıttı.

Nestlé Professional, Nestlé’nin 150 yıllık köklü geçmişini, yüzyılı aşkın uzmanlığını ve ürünlere adanmış uluslararası tecrübesini yansıtan yeni Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür Serisi ile profesyonel mutfaklarda enfes bir kakao, kuvertür ve tadı damakta uzun kalan çikolata deneyimini yaşatmayı sürdürüyor.

Mutfak profesyonellerine ilham verecek lezzetli çikolata ürünleri

Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür Serisi’nde birbirinden lezzetli bitter, sütlü, fildişi pul çikolatalar ve bir Nestlé Professional klasiği olan tekli, bitter ve sütlü blok kuvertürler var. Küçük formatlarıyla kolay eriyen pul çikolatalar 2.5 kiloluk ambalajlarında bitter, sütlü ve fildişi çeşitlerinde üretildi. Kuvertür ve bitter olarak sunulan tekli bloklar ise 8 adet tekli paketlerle 2.5 kiloluk ambalajlarda usta ellerle buluşmaya hazırlanıyor. Nestlé Professional bu seri ile premium kuvertür çikolata kategorisinde, otel, kafe, pastane, butik çikolata müşterilerine lezzette farklılaşma fırsatı sunuyor.

Nestlé Docello Waffle Çikolatalı Sos Ailesi, waffle için özel olarak üretildi. Bitter ve sütlü çeşitlerindeki sürülebilir çikolatalar çok daha akışkan bir yapıya sahip olmalarıyla şeflerin işini kolaylaştırıyor. Nestlé Docello Waffle Çikolatalı Sos Ailesi’ndeki 10 kiloluk Waffle Sütlü çikolata ürünü, Nestlé Professional’ın AOA Bölgesi Yiyecekler Kategorisi’nde “Inspiring Growth-Ilham Veren Büyüme” ödülünü alan ürünü... Seride 5 kg Waffle Dark (bitter) çikolata ürünü pazara ilk kez sunuluyor.

Nestlé Professional Türkiye Ülke Müdürü Arzu Alibaz, Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür Serisi’nin tanıtımında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni serimizle, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olan Nestlé’nin 150 yıllık köklü geçmişini, yüzyılı aşkın uzmanlığını ve ürünlere adanmış uluslararası tecrübesini yansıtıyoruz. Nestlé Docello Profesyonel Kuvertür ve Waffle serisini kafe, pastane, otel, butik çikolata ve waffle müşterilerinin ihtiyaçlarına göre geliştirdik. Bu yeni ürün serimiz ile birlikte Nestlé Kakao ve Nestlé Docello markalı mevcut Panna Cotta ve Crème Brulée ürünlerimizle beraber profesyonel tatlı çözümleri kategorisini güçlü-kaliteli-premium ürünlerle büyütmeye devam ediyoruz.”

FoodinLife Dergisi Sn Gökmen Sözen’e katkilarından dolayi teşekkür ederiz.