Taner Cankut Yıldırım

Taner Cankut Yıldırım

Barista, Roaster, Kahve Eğitmeni
Nestlé Professional

1982 doğumludur. Lisans eğitimini, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde; yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Genel İşletme Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Eğitim, finansal danışmanlık ve denetim sektörlerindeki tecrübelerinin ardından, 2014 yılında kahvenin büyülü kokusuna tutulup kariyerine yiyecek- içecek sektöründe devam etmeye karar vermiştir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da 3. nesil kahve dükkanlarında, barista,barista eğitmeni, işletmeci, danışman ve kahve kavurma sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmüştür.  

2018 yılında Nestlé Professional ailesine Master Barista olarak katılmıştır. Nestlé Professional içecek çözümlerinin; kalite standartlarının sağlanmasından, farklı içecek reçetelerinin oluşturulmasından ve saha barista ekibinin denetiminden sorumludur. Nestlé Professional çalışanlarının ve müşterilerinin kahve kültürünü derinlemesine tanımasına yönelik eğitimler düzenlemektedir. Fuar, festival ve tadım organizasyonlarıyla Nestlé Professional iş birimini ve içecek çözümlerini en iyi şekilde tanıtmaya çalışmaktadır.   

2021 yılında Starbucks Türkiye Coffee Master unvanını alan Yıldırım; Starbucks markalı çözümlere yönelik eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Yıldırım ayrıca SCA (Specialty Coffee Association) Barista ve Brewing sertifikalarına sahiptir.