SEKTÖR COVID-19’DAN SONRA NEREYE GİDİYOR?

Pazartesi, May 10, 2021

Getirilen kısıtlamalara rağmen, insanlar hala restoran yemekleri yemekten keyif alıyor ve büyük çoğunluğu yıllardır hayatlarında yer etmiş olan yerel işletmeleri destekliyor.

Getirilen kısıtlamalara rağmen, insanlar hala restoran yemekleri yemekten keyif alıyor ve büyük çoğunluğu yıllardır hayatlarında yer etmiş olan yerel işletmeleri destekliyor. Dışarıda yemek yemek (ister restoranda oturup yemek, ister restorandan yemeği alıp evde yemek), hala insanların rahatlama ve iletişim kurma yöntemlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

 

  • Tüketicilerin %80’i, salgın nedeniyle daha sağlıklı yiyecek ve içecek tüketmeyi planlıyor.
  • Tüketicilerin %27’si, salgından önce hiç sipariş vermedikleri restoranlardan yemek sipariş ediyor.
  • Tüketicilerin %56’sı ürün veya hizmet ödemeleri için nakit para yerine kart ile ya da telefon yoluyla ödeme yapıyor

 

Küresel salgının ortaya çıkışından bu yana, birçok insan beslenmenin sağlığı korumadaki rolü hakkında daha bilinçli hale geldi. Sağlıklarını korumak çok önemli hale geldiğinden, insanlar artık ne yediklerine daha çok dikkat edebilir.

 

Bitkisel içerikli yiyecek ve içecekler tercih edebilir ya da fonksiyonel ya da sağlıkla ilgili faydalar sağlayan içerik maddelerine dikkat edebilir. Bu ilgili artışı, gıda sektöründe misafirlerin tekrar gelmesini sağlayacak ve kendilerine iyi bakmalarına yardımcı olacak daha sağlıklı seçenekler sunma fırsatı yaratıyor.

 

Günümüzde yaşanan bu sağlık sorunları nedeniyle, gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin önemli değişikliklere gitmesi gerekmektedir; bunların bazıları yerel düzenlemelere uygunluk sağlamak için, bazıları ise misafirlere yeniden dışarıda yemek yemeye başlamanın güvenli olduğunu hissettirmek için gereklidir. Ancak yaratıcı bireyler ve uzun süredir yeniliklerle uğraşan kişiler olarak, şefler, restoran sahipleri ve diğer mutfak uzmanları bu göreve hazırdır.

 

Bu sayıda, sağlık ve hijyen ile ilgili yeni en iyi uygulamaları, misafirlerinizin daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olma yöntemlerini, paket servis sisteminizden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını ve misafirlerinize erişmek için dijital araçların nasıl kullanılacağını ele alacağız. Hep birlikte, daha güvenli şekilde çalışmanın yeni yollarını bulabilir ve en iyi yaptığımız şeyleri yapmaya devam edebiliriz.

 

Kaynak: Nutri Pro

 

İşletmenize özel yaratıcı yiyecek ve içecek çözümleri için hemen KAYIT OLUN!

e
Load More